ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA
EDUCATION FOR A BRIGHT FUTURE

ZÁPIS 

 
Ve školním roce 2024/2025 otevíráme jednu první třídu. V případě velkého zájmu a prostorových možností otevřeme dvě první třídy . Při přijetí žáků zohledňujeme jako kriterium pro přijetí sourozenecké vztahy. Pokud starší sourozenec navštěvuje naši školu, přijmeme i jeho mladšího sourozence. Přijetí sourozenců je také zvýhodněno slevou ve výši padesát procent za druhé dítě; třetí a další sourozenec je přijat bez úhrady školného.
 
Další kolo zápisu je stanoveno na červenec a srpen. Pro rezervaci termínů a lepší přehlednost využijte, prosím, odkazů níže. 
 
Pondělí, 15. července
👉 Přípravná třída (od 10:00)
Rezervujte si termín ZDE.
 👉 První, druhá a třetí třída (od 10:00)
Rezervujte si termín ZDE.
👉 Čtvrtá, pátá a šestá třída (od 10:00)
Rezervujte si termín ZDE.
👉  Sedmá a osmá třída (od 10:00)
Rezervujte si termín ZDE.
 
Při výběru termínu, prosím, upřednostněte červenec. Celý proces zápisu tím pro nás i pro sebe kvůli vyřízení oficiálních dokumentů zjednodušíte. 
 
Čtvrtek, 29. srpna
👉 Přípravná třída (od 13:30)
Rezervujte si termín ZDE.
 👉 První, druhá a třetí třída (od 13:30)
Rezervujte si termín ZDE.
👉 Čtvrtá, pátá a šestá třída (od 13:30)
Rezervujte si termín ZDE.
👉  Sedmá a osmá třída (od 13:30)
Rezervujte si termín ZDE.
 
Zapsat se ale můžete i invidiuálně mimo uvedené termíny, kontaktujte nás emailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) případně telefonicky (na telefonu +420 603 392 392). Žádost o zápis nám můžete také zaslat poštou, datovou schránkou či emailem s elektronickým podpisem. Pokud bude podání učiněno pomocí e-mailu bez uznávaného elektronického podpisu, je nutné jej do 5 dnů potvrdit jedním z výše uvedených způsobů.
  
Při podání žádosti o přijetí k povinné školní docházce uvedete následující náležitosti a předložíte následující dokumenty:

  • jméno a příjmení dítěte,
  • datum narození dítěte,
  • místo trvalého pobytu, popřípadě jinou adresu pro doručování,
  • jméno a příjmení zákonného zástupce dítěte, který žádost podává,
  • místo trvalého pobytu tohoto zástupce, popřípadě jinou adresu pro doručování,
  • označení školy, které je žádost určena (naši základní školu),
  • Váš podpis (tedy podpis zákonného zástupce dítěte, který žádost podává).
  • cizinci ze zemí mimo EU cestovní pas a povolení k pobytu
Můžete také využít formulář, který naše škola k zápisu využívá. Je k dispozici ZDE.

K žádosti připojíte rodný list (stačí prostá kopie).

Pozn.: Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září do konce června příslušného školního roku, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce. Podmínkou příjetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky je v takovém případě doporučující vyjádření školského poradenského zařízení. Podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června je pak doporučující vyjádření nejen školského poradenského zařízení, ale také vyjádření odborného lékaře. Doporučení škole předkládá zákonný zástupce dítěte.

DALŠÍ INFORMACE K ZÁPISU:

Naše škola byla založena s cílem umožnit další vzdělávání v anglickém jazyce dětem, které začaly anglicky plynně komunikovat již v předškolním období. A to především dennodenním kontaktem s rodilými mluvčími v soukromých školkách.

Očekáváme proto, že Vaše dítě je kromě školní zralosti schopno i plynně komunikovat v anglickém jazyce. Nejsme školou, která nabízí, že své žáky naučí základům angličtiny. Protože však očekáváme i zájem ze strany rodičů, jejichž děti nenavštěvovaly soukromou školku s dennodenní péčí poskytovanou anglicky hovořícími rodilými mluvčími, nabízíme těmto rodičům možnost zápisu jejich dítěte do roční přípravky. 

Pokud si přejete získat další informace, kontaktujte nás na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a zašlete nám zprávu. 

ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Adresa: Janského 2189/18, Stodůlky, 155 00 Praha 5

Email: skola@anglozs.cz

REDIZO: 691 008 345

IČ: 04 303 881

 

Ředitel školy: JUDr. Mgr. Zdeněk Dvořák, Ph.D.

Email: zdenek.dvorak@anglozs.cz

Telefon: +420 603 392 392

Zřizovatel školy: Anglofonní základní škola, z.ú., vedená u Městského soudu v Praze pod sp. zn. U, vložka 268

IČ: 04 303 881

ID datové schránky: s4s9nb8

Kudy k nám

Dostupnost městskou hromadnou dopravou - linkou č. 142 ze stanice Nové Butovice (metro B) či linkou č. 137 ze stanice Luka (metro B) na autobusovou zastávku Malá Ohrada.