ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA
EDUCATION FOR A BRIGHT FUTURE

Učitelé

Image

SAHIL BATHIJA

Jmenuji se Sahil Jayesh Bathija. Vyrůstal jsem v Praze, ale své rodinné kořeny mám v Indii. V Anglofonní základní škole jsem vedoucím učitelem a spolu s touto rolí učím také žáky v třetí a čtvrté třídě. Jsem moc rád, že mohou být ve skvělé společnosti celého týmu, který se na chodu školy podílí. Letošní rok je ve škole již mým třetím. 

Vystudoval jsem biologii a zoologii (se zaměřením na vzdělávání školáků). Jsem také držitelem certifikátů pro výuku ve školním zařízení a dětské psychologie. Vzdělání v základní škole je pro studenty nesmírně důležitou součástí jejich života, kdy se naučí vnímat nové věci, získávat nové podněty, pracovat na empatii, učit se v pracovat v kolektivu a podobně.

Před nástupem do Anglofonní školy jsem pracoval jako asistent učitele a administrativní pracovník v jednom předškolním zařízení, kde jsem vedl kroužky sportu a další lekce pro děti ve věku 4 až 6 let.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu sahil.bathija@anglozs.cz 

Image

ALEXEI O´BRIEN

Zdravím všechny. Mé jméno je Alexei O’Brien a pocházím z amerického Chicaga ve státě Illinois. Studoval jsem v Minnesotě na univerzitě Svatého Tomáše, kde můj hlavní obor byl dějepis (se zaměřením na druhý stupeň základních škol) a druhý obor byla muzeologie. V Minnesotě jsem se také připravoval na učitelské povolání a začal vzdělávat ostatní.

Když mám volno, tak rád hraji na kytaru, píši své vlastní písničky a cestuji. Do Prahy jsem se přestěhoval kvůli své přítelkyni, nyní již manželce, která je Češka. Moc si tu užívám krásy a památky tohoto historického města.

Máte jakýkoliv dotaz? Zastihnete mě na emailu alexei.obrien@anglozs.cz.

Image

LENKA STAŇKOVÁ

Ahoj, jmenuji se Lenka Staňková. Pocházím z kraje blanických rytířů.  Učitelství pro 1. stupeň ZŠ jsem vystudovala v Plzni. Po studiu jsem odešla do Prahy, kde jsem v průběhu tří let vyučovala na základních školách.

Vyučovala jsem všechny základní prvostupňové předměty. Byla jsem třídní učitelkou. Učila jsem v klasických, i Montessori třídách. Z obou forem výuky se snažím využít to nejlepší. Mezi moje koníčky patřila stavba únikových her pro děti. Dále mě velmi baví plavání, turistika, hudba a četba. Přeji všem žákům, aby se jim ve škole líbilo a naučili se vše potřebné pro svou další úspěšnou cestu životem.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu lenka.stankova@anglozs.cz

Image

MAREK ŠEDIVÝ 

Ahoj! Jmenuji se Marek Šedivý a pocházím z Benešova u Prahy. Po absolvování osmiletého gymnázia jsem vystudoval obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ se specializací tělesná výchova na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. 

V rámci praxí jsem vyučoval všechny předměty ve všech ročnících na 1. stupni ZŠ. Mezi předměty, kterým se věnuji nejraději, patří prvouka, přírodověda, vlastivěda, český jazyk a tělesná výchova. Roli učitele vnímám jako obrovský potenciál nejen naplňovat zvídavé hlavičky znalostmi a vědomostmi, ale také učit děti dovednostem, postojům a hodnotám, které jim pomohou cestou dnešní i zítřejší společností k radostnému a plnohodnotnému životu. 

Mezi mé záliby patří sport, hudba pasivně i aktivně (hra na kytaru, zpěv), malování, výpravy do přírody, rodina, přátelé, společenské aktivity všeho druhu, škola, práce. 

Těším se, až se poznáme! Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na e-mailu marek.sedivy@anglozs.cz.

Image

NICK DOYON 

Zdravíčko! Jmenuji se Nicholas, zkráceně Nick, a pocházím z Rhode Island, což je nejmenší stát v USA. Sedm let jsem se živil jako učil v San Antoniu, než jsem se přestěhoval do České republiky a začal zde trénovat basketbal. Během prvního roku trénování jsem se zaměřil také na výuku angličtiny. Připravoval jsem na zkoušky studenty ve věku 19 až 21 let.

Miluju cestování, byl jsem již v 35 zemích a 26 státech Ameriky, přičemž se mi nejvíce líbilo v Panamě a na ostrovech v Řecku. Doma mám 300 litrové akvárium, které mi pomáhá relaxovat :-)

S přítelkyní provozujeme letní anglické tábory ve vesnici poblíž Hradce Králové, kde vyučujeme 50 dětí ve věku mezi 5 a 12 lety. V budoucnu bychom si rádi otevřeli kemp také v Krkonoších. Razím heslo, že učení je hlavně zábava. A snažím se ho dodržovat! 

Aktuálně jsem zpátky ve Spojených státech, ale v mém plánu je se po pár měsících vrátit jako učitel zpět do naší školy.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu nicholas.doyon@anglozs.

Image

VIVIANE SCHIMA

Srdečně vás všechny zdravím!

Jmenuji se Viviane a ve škole pracuji jako pomocná pedagožka pro děti se speciálními potřebami. Jsem tu pro všechny žáky, kteří potřebuji podpořit či nasměrovat na správnou cestu. Děti se snažím naučit ovládat jejich potřeby i to, jak nad nimi převzít kontrolu, aby se mohly postupně v učení zlepšovat.

Pracovala jsem i s nejmenšími dětmi, posledních 10 let jsem byla profesionální chůvou a trenérkou. Spolupracovala jsem již s více než 50 rodinami. Vystudovala jsem psychologii a antropologii v Ohiu, což mi pomohlo naplno porozumět oboru, kterému se věnuji.

Pokud zrovna nejsem ve škole, ráda pomáhám budoucím maminkám v období těhotenství. Probíráme spolu všechny důležité informace od začátku těhotenství až po porod jako takový. Ráda také o oborech, které mě baví, píši články.

Sebevzdělávání je vůbec jedním z mých velkých koníčků. Ráda čtu, vařím a hraji deskové hry. Jsem také hrdou paničkou dvou koček, Louieho a Archieho. 

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na e-mailu viviane.schima@anglozs.cz.

Image

RAAVI SINGH

Zdravíčko! Jmenuji se Raavi Singh, jsem z Indie a v Praze žiji už dva roky. Stejně dlouho také učím předškoláky. Do Anglofonní základní školy jsem nastoupila v prosinci roku 2011. Studovala jsem umění, což je také mým koníčkem. Ráda ho rozvíjím i u dětí. Je skvělé pozorovat jejich kreativitu, která se občas ze školního systému vytrácí. Učím angličtinu, umění a vše ostatní, co se týká předškolních dětí a družiny. 

Miluji cestování a vše, co k tomu patří! Budu ráda, pokud my dáte vědět vaši zpětnou vazbu nebo jakékoliv připomínky, které bychom spolu s ostatními učiteli mohli do výuky zapracovat a věci společně zlepšovat.

Zastihnete mě na emailu: raavi.singh@anglozs.cz

Image

KELLY EVANS

Zdravím všechny! Jsem Australanka Kelly Evans. Studovala jsem v Melbourne na univerzitě s názvem „Victoria at Saint Ignatius Geelong College“ a později si doplnila vzdělání dosažením TEFL kvalifikace přímo tady, v Praze.

Ve svém volném čase moc rád sportuji a chodím do posilovny, trávím čas s přáteli a objevuji různá zákoutí České republiky. V Anglofonní základní škole učím děti ve škole a ve školní družině. Těším se, až vás všechny osobně poznám!

Můžete mě kontaktovat na emailu: kelly.evans@anglozs.cz.

Image

ADÉLA BERANOVÁ

Ahoj! Jmenuji se Adéla Beranová, pocházím ze severočeského Mostu a v Praze žiji již tři roky. Na Západočeské univerzitě v Plzni jsem vystudovala Učitelství pro střední školy se zaměřením na Výtvarnou výchovu. Při studiu jsem získala certifikáty z Dějin umění, Mediální výchovy a Galerijní animace. Poté jsem pracovala v mateřské škole a vystudovala bakalářský stupeň na Masarykově univerzitě v Brně v oboru Speciální pedagogika se zaměřením na Logopedii a Surdopedii. Pracovala jsem také jako asistent pedagoga na druhém stupni ZŠ a vedu výtvarný kroužek pro děti z prvního stupně. Nyní se nejvíce těším na výuku Českého jazyka. Ve výuce se snažím využívat moderních i alternativních vzdělávacích postupů, ráda střídám metody práce a nedílnou součástí mých hodin je diskuze a společné hledání řešení. 
Ve svém volném čase nejraději čtu, maluji, cestuji, chodím do galerií a setkávám se s přáteli. Mám ráda zvířata a výtvarné umění.
 
Moc se na Vás těším!
 
Prosím, neváhejte mne kontaktovat s jakýmkoli dotazem na emailu: adela.beranova@anglozs.cz
Image

NIKOLA BARAĆ 

Ahoj! Jmenuji se Nikola Barać a pocházím ze Srbska, konkrétně z města Novi Pazar. Vystudoval jsem hudební gymnázium a mám také ekonomické vzdělání. V roce 2015 jsem se přestěhoval do hlavního města Bělehradu, kde jsem absolvoval studium na hudební fakultě. Mám titul z litevské hudební a divadelní akademie jako student Erasmu. Hudbu stále ještě studuji, jelikož je mým velkým koníčkem. Už během školy jsem pracoval jako lektor hudby ve státních školkách, školkách, v největším hudebním gymnáziu v Srbsku a byl též hudebním novinářem pro srbskou televizi. 

Jsem moc rád, že můžu být součástí Anglofonní základní školy. Mým cílem je pracovat a rozvíjet talentované děti a snažit se dosáhnout jejich maximálního potenciálu. Společně zpíváme a učíme se, a to jak ve škole, tak v družině. Přidejte se k nám! 

Kontaktovat mě můžete na: nikola.barac@anglozs.cz

 
Image

ELA GATIALOVÁ 

Zdravíčko! Jsem Ela z města Prievidza na Slovensku. Na základní a část střední školy jsem chodila v anglickém Liverpoolu, poté jsem se vrátila na Slovensko a dostudovala tam bilingvní vzdělávání, a to konkrétně v Banské Štiavnici. Aktuálně jsem ve čtvrtém ročníku medicíny na Karlově Univerzitě v Praze s cílem stát se pediatričkou.

Když mám volný čas, tak se ráda věnuji turismu, čtení knížek nebo chození do kina. Vždy mě bavilo učit se cizí jazyky a pracovat s dětmi, vydala jsem se také jako au pair do Francie.

V naší škole mám na starosti děti ve školní družině. Baví mě především věda, vaření a manuální pracemi. Je skvělé pozorovat děti, když je aktivity baví!

Zastihnete mě na: ela.gatialova@anglozs.cz.  

ING. KATARÍNA DVOŘÁKOVÁ

Ahoj, zdravím všechny rodiče i žáky. Jak už si podle jména můžete všimnout, tak pocházím ze Slovenska, konkrétně z Vranova nad Topľou. Vystudovala jsem tam ekonomickou školu a v roce 2008 odstátnicovala na Slovenské poľnohospodárske univerzite.

Od roku 2015 jsem předsedkyní správní rady právnické osoby provozující činnost školy. Vždycky mě ale lákalo učení, proto jsem v roce 2018 absolvovala kurz asistenta pedagoga a na naší škole začala tuto funkci vykonávat. V současnosti podporuji žáky při výuce českého jazyka, matematiky, prvouky a dalších předmětů.

Máte jakýkoliv dotaz? Zastihnete mě na emailu katarina.dvorakova@anglozs.cz

Image

JUDR. MGR. ZDENĚK DVOŘÁK, PH.D

Zdravím vás! Jmenuji se Zdeněk Dvořák a jsem ředitelem naší malé školy. Vystudoval jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a následně absolvoval obor psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity. Aktuálně studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy obor učitelství pro 1. stupeň, abych nabral další zkušenosti a získal lepší vhled do práce pedagogů. Mám za sebou i dvouleté studium na univerzitě ve Walesu. Od roku 2008 jsem pracoval v zahraniční nadnárodní společnosti a byl jsem v každodenním kontaktu se zahraničními kolegy.

Původně jsem přemýšlel, jestli se nepřestěhuji kvůli práci i lepším možnostem vzdělání pro své dva syny do Velké Británie. Nakonec jsem se ale rozhodl zůstat a měl jsem tedy prostor založit naši Anglofonní základní školu. Díky vystudovanému oboru psychologie mám zájem o vzdělávání, praxe v právu mi zase usnadnila práci v administrativně-právních náležitostech týkajících se založení a chodu školy.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu zdenek.dvorak@anglozs.cz

ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Adresa: Janského 2189/18, Stodůlky, 155 00 Praha 5

Email: skola@anglozs.cz

REDIZO: 691 008 345

IČ: 04 303 881

 

Ředitel školy: JUDr. Mgr. Zdeněk Dvořák, Ph.D.

Email: zdenek.dvorak@anglozs.cz

Telefon: +420 603 392 392

Zřizovatel školy: Anglofonní základní škola, z.ú., vedená u Městského soudu v Praze pod sp. zn. U, vložka 268

IČ: 04 303 881

ID datové schránky: s4s9nb8

Kudy k nám

Dostupnost městskou hromadnou dopravou - linkou č. 142 ze stanice Nové Butovice (metro B) či linkou č. 137 ze stanice Luka (metro B) na autobusovou zastávku Malá Ohrada.