ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA
EDUCATION FOR A BRIGHT FUTURE

 

Paul Coats2

PAUL COATS

Ahoj všem! Jmenuji se Paul Coats, pocházím z Velké Británie a jsem jedním z rodilých mluvčích na naší škole. Jelikož je moje manželka Češka, tak v češtině hodně rozumím, ale s mluvením je to horší. Mějte se mnou proto trpělivost :-)

Vždycky říkám, že práce s dětmi je nakažlivá. I proto se už více než dvacet let živím jako učitel a musím říct, že mě dětský smích a nadšení opravdu neuvěřitelně naplňují. 

S prací ve škole mám velké zkušenosti. Ať už jako učitel, nebo zástupe ředitele. Pracoval jsem pro několik škol ve Velké Británii i v Česku a podílel se i na projektech podporujících moderní pojetí výuky.

Je to i můj velký koníček, ve volném čase se snažím vzdělávat a rozšiřovat si znalosti o nové techniky učení. Kromě toho mě možná někdy uvidíte, jak brázdím ulice Prahy ve svém londýnském taxíku. A k tomu i zpívám. Jsem členem mezinárodního sboru v Praze.  

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Lucie Tumova2

MGR. LUCIE TŮMOVÁ

Ahoj, jmenuji se Lucka Tůmová a na škole působím relativně krátce, teprve od roku 2019. Vždycky jsem chtěla být učitelkou, tento obor jsem proto i vystudovala na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Zkušenosti jsem sbírala už během studia: vedla jsem odpolední kroužky flétničky a plavání, vypomáhala mateřským školám jako vychovatelka a stala se i vedoucí několika turnusů příměstských letních táborů pro děti ve spolupráci s Centrem pro rodinu Rudňáček. 

V roce 2018 jsem nastoupila jako učitelka pro I. a II. stupeň na základní školu v Teplicích, kde jsem učila především český jazyk a literaturu. Jelikož je četba mým velkým koníčkem, začala jsem vést i lekce čtenářského klubu.

Mimo jiné jsem věnovala svůj čas i dětem s podporou přípravy na školu a využívala ve své výuce i výuku tandemovou. V praxi se snažím stále více pracovat s alternativním metodami výuky. Taktéž se zaměřuji na využití formativního hodnocení ve výuce, o jehož problematice jsem zpracovala svou diplomovou práci. Následně jsem zpracovala a zrealizovala vlastní projekt se začleněním právě tohoto typu hodnocení.

Ve volném čase se kromě četby věnuji i zpěvu a powerjóze, taktéž se snažím stále vzdělávat v oblasti edukace žáků.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Alexandria Vogl2

ALEXANDRIA VOGL

Ahoj! Jsem Alexandria Vogl, pocházím ze slunečné Kalifornie ve Spojených státech a jsem jedinou anglickou rodilou mluvčí na naší škole :-). Absolvovala jsem bakalářské stadium v humanitních vědách se zvláštním zaměřením na angličtinu, dějiny a dějiny umění. Kromě toho mám magisterský titul v řízení vysokých škol.

V České republice jsem od roku 2018 a v průběhu prvního roku jsem pracovala jako vedoucí učitelka v předškolním zařízení a vedla odpolední vyučování angličtiny pro děti ve věku 6-13 let. Před svým příchodem do České republiky jsem pracovala na americké univerzitě, vyučovala úvodní kurz a působila jako akademický poradce. Vzdělávání bylo vždy důležitou součástí mého života a něco, na co kladu velký důraz.

Pro práci s dětmi jsem nadšená a doufám, že ze školy udělám místo, na které se budou děti v mé třídě každý den těšit. Ve svém volném čase ráda poznávám Prahu, chodím na túry a navštěvuji místní muzea. S velkým nadšením se snažím jako pedagog profesně růst a vštěpovat mým žákům lásku k učení!

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Ing. Katarína Dvořáková

Ahoj, zdravím všechny rodiče i žáky. Jak už si podle jména můžete všimnout, tak pocházím ze Slovenska, konkrétně z Vranova nad Topľou. Vystudovala jsem tam ekonomickou školu a v roce 2008 odstátnicovala na Slovenské poľnohospodárske univerzite.

Vždycky mě ale lákalo učení, proto jsem v roce 2018 absolvovala kurz asistenta pedagoga a na naší škole začala tuto funkci vykonávat. V současnosti podporuji žáky při výuce českého jazyka, matematiky, prvouky a dalších předmětů.

Máte jakýkoliv dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Markéta Kantová

Ahoj! Jmenuji se Markéta Kantová a u vzniku Anglofonní základní školy jsem byla již při jejím úplném počátku v roce 2014. V současné době vedu přípravnou třídu, odpolední družinu (After School Club) a vyučuji český jazyk, provouku a matematiku v první a druhé třídě. 

S dětmi pracuji již více než 30 let a musím říct, že je to ta nejlepší práce! V roce 1998 jsem založila a otevřela svoji první anglickou školku. Byla to pro mě jasná volba. Důkazem byl můj syn, který byl od čtyř let téměř v každodenním kontaktu s rodilými mluvčími a za rok měl slovní zásobu takřka na úrovni češtiny. Hned jsem věděla, že tuhle možnost chci dát i ostatním rodičům i jejich dětem.

V Praze jsem proto během pár let otevřela několik mateřských anglických škol a jsem ráda, že rodiče a děti mají o dvojjazyčné vzdělávání stále větší zájem.

Máte jakýkoliv dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

CHRISTOPHE ("KRYŠTOF") KANTA

Ahoj i ode mě, jmenuji se Kryštof, nebo chcete-li Christophe, a s dětmi pracuji od roku 2006. Sám jsem navštěvoval anglickou školku a v rámci studia na gymnáziu absolvoval tři dvouměsíční studijní pobyty v anglicky mluvících zemích – Irsku, Anglii a Skotsku. V těchto zemích v rámci studijní spolupráce gymnázií probíhala výuka všech předmětů náležejících do příslušného ročníku, pochopitelně v angličtině.

Po gymnáziu jsem ještě rok studoval na jazykové škole, abych se v angličtině ještě více zlepšil. S dětmi jsem pracoval i na lyžařských pobytech na horách a při letních anglických táborech.

Ostatní učitelé často říkají, že moje angličtina je k nerozeznání od rodilého mluvčího, z čehož mám samozřejmě velkou radost! :-) A věřím, že se i díky mně děti v jazyce zdokonalí.

 

Mgr. NIKOLAJ HLADÍK

Ahoj všem, jmenuji se Nikolaj Hladík a jsem jedním z ředitelů školy. Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu v Hradci Králové a absolvoval Managerské studium pro vedoucí pracovníky na Pedagogické fakultě v Praze. Sám jsem začínal jako učitel, především matematiky a fyziky.

K angličtině mám blízký vztah, neboť se moje dcera provdala do Velké Británie, kde vyrůstá i můj vnuk :-). Celoživotní práci s dětmi, vedení pedagogů a řízení školy se snažím zužitkovat i na naší AngloZŠ.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  

 

 

 

JUDR. MGR. ZDENĚK DVOŘÁK, PH.D

Zdravím vás! Jmenuji se Zdeněk Dvořák a jsem ředitelem naší malé školy. Vystudoval jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a následně absolvoval obor psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity. Mám za sebou i dvouleté studium na univerzitě ve Walesu. Od roku 2008 jsem pracoval v zahraniční nadnárodní společnosti a byl jsem v každodenním kontaktu se zahraničními kolegy.

S rodinou jsme přemýšleli, jestli se nepřestěhujeme kvůli práci i lepším možnostem vzdělání pro naše dva syny do Velké Británie. Nakonec jsme se ale rozhodli zůstat a já jsem měl tedy prostor založit naši Anglofonní základní školu. Díky vystudovanému oboru psychologie mám zájem o vzdělávání, praxe v právu mi zase usnadnila práci v administrativně-právních náležitostech týkajících se založení a chodu školy.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Adresa: Janského 2189/18, Stodůlky, 155 00 Praha 5

Email: skola@anglozs.cz

REDIZO: 691 008 345

IČ: 04 303 881

Ředitel školy: Mgr. Nikolaj Hladík

Email: nikolaj.hladik@anglozs.cz

Telefon: +420 603 416 073

Zřizovatel školy: Anglofonní základní škola, z.ú., vedená u Městského soudu v Praze pod sp. zn. U, vložka 268

IČ: 04 303 881

ID datové schránky: s4s9nb8

Ředitel zřizovatele: JUDr. Mgr. Zdeněk Dvořák, Ph.D.

Email: zdenek.dvorak@anglozs.cz

Telefon: +420 603 392 392

 

Kudy k nám

Dostupnost městskou hromadnou dopravou - linkou č. 142 ze stanice Nové Butovice (metro B) či linkou č. 137 ze stanice Luka (metro B) na autobusovou zastávku Malá Ohrada.
 
Možnost parkování v areálu školy.