ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA
EDUCATION FOR A BRIGHT FUTURE

UČITELÉ

 

 

Alexandria Vogl2

Alexandria Vogl

Ahoj! Jsem Alexandria Vogl, pocházím ze slunečné Kalifornie ve Spojených státech a jsem jedinou anglickou rodilou mluvčí na naší škole :-). Absolvovala jsem bakalářské stadium v humanitních vědách se zvláštním zaměřením na angličtinu, dějiny a dějiny umění. Kromě toho mám magisterský titul v řízení vysokých škol.

V České republice jsem od roku 2018 a v průběhu prvního roku jsem pracovala jako vedoucí učitelka v předškolním zařízení a vedla odpolední vyučování angličtiny pro děti ve věku 6-13 let. Před svým příchodem do České republiky jsem pracovala na americké univerzitě, vyučovala úvodní kurz a působila jako akademický poradce. Vzdělávání bylo vždy důležitou součástí mého života a něco, na co kladu velký důraz.

Pro práci s dětmi jsem nadšená a doufám, že ze školy udělám místo, na které se budou děti v mé třídě každý den těšit. Ve svém volném čase ráda poznávám Prahu, chodím na túry a navštěvuji místní muzea. S velkým nadšením se snažím jako pedagog profesně růst a vštěpovat mým žákům lásku k učení!

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Maya Kirkby 

Maya Kirkby

Ahoj! Jmenuji se Maya a jsem z New Yorku, konkrétně z čtvrti s názvem Long Island. Vystudovala jsem univerzitu v Buffalu, kde jsem získala titul z psychologie. Zároveň jsem certifikovaná učitelka angličtiny.

Do České republiky jsem se přestěhovala nedávno, teprve v roce 2020. Předtím jsem pracovala jako učitelka ve školce v New Yorku, kde jsem se vyučovala také děti, jejichž mateřským jazykem nebyla angličtina.

Ve svém volném čase ráda chodím na procházky, tancuji, hraji fotbal a maluji. Ráda učím zábavnou formou a snažíme se do výuky zakomponovat i hry a další zábavné prvky, aby se děti v učení zlepšovaly přirozenou formou. Je pro mě důležité vytvořit pro děti takové prostředí, ve kterém se budou cítit dobře a těšit se na každý den ve škole.

.

 

 

Alexei OBrien  

Alexei O´Brien

Zdravím všechny. Mé jméno je Alexei O’Brien a pocházím z amerického Chicaga ve státě Illinois. Studoval jsem v Minnesotě na univerzitě Svatého Tomáše, kde jsem se zaměřil na muzea a historii. V Minnesotě jsem také absolvoval kurzy učitelství a začal vzdělávat ostatní.

Když mám volno, tak rád hraji na kytaru, píši své vlastní písničky a cestuji. Do Prahy jsem se přestěhoval loni kvůli své přítelkyni, která je Češka. Moc si tu užívám krásy a památky tohoto historického města.

 

Nicholas Doyon

Nicholas Doyon

Zdravíčko! Jmenuji se Nicholas, zkráceně Nick, a pocházím z Rhode Island, což je nejmenší stát v USA. Sedm let jsem se živil jako učil v San Antoniu, než jsem se přestěhoval do České republiky a začal zde trénovat basketbal. Během prvního roku trénování jsem se zaměřil také na výuku angličtiny. Připravoval jsem na zkoušky studenty ve věku 19 až 21 let.

Miluju cestování, byl jsem již v 35 zemích a 26 státech Ameriky, přičemž se mi nejvíce líbilo v Panamě a na ostrovech v Řecku. Doma mám 300 litrové akvárium, které mi pomáhá relaxovat :-)

S přítelkyní provozujeme letní anglické tábory ve vesnici poblíž Hradce Králové, kde vyučujeme 50 dětí ve věku mezi 5 a 12 lety. V budoucnu bychom si rádi otevřeli kemp také v Krkonoších. Razím heslo, že učení je hlavně zábava. A snažím se ho dodržovat! 

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Lenka Staňková

Lenka Staňková

Ahoj, jmenuji se Lenka Staňková. Pocházím z kraje blanických rytířů.  Učitelství pro 1. stupeň ZŠ jsem vystudovala v Plzni. Po studiu jsem odešla do Prahy, kde jsem v průběhu tří let vyučovala na základních školách.

Vyučovala jsem všechny základní prvostupňové předměty. Byla jsem třídní učitelkou. Učila jsem v klasických, i Montessori třídách. Z obou forem výuky se snažím využít to nejlepší. Mezi moje koníčky patřila stavba únikových her pro děti. Dále mě velmi baví plavání, turistika, hudba a četba. Přeji všem žákům, aby se jim ve škole líbilo a naučili se vše potřebné pro svou další úspěšnou cestu životem.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

kuvinkova

Mgr. Jitka Kuvinková 

Narodila jsem se v Praze a stále v Praze žiji a učím. Jsem absolventkou Západočeské univerzity v Plzni, obor I. st. ZŠ a hudební výchova. Po 10 letech jsem si udělala postgraduál na UK v Praze, tentokrát matematiku a I.st. ZŠ. Dále jsem studovala množiny, jiné soustavy než desítkovou a matematiku Hejného. Mým koníčkem je hudba a zpěv. Hraji na klavír, chodila jsem do různých sborů a souborů. Mám ráda opery, koncerty, balety, muzikály a kulturu vůbec. S dětmi nacvičuji různé programy, pásma, divadla a ráda dělám ruční práce. Návody a nápady hledám na Pinterestu. Práce ve škole se mi líbí a přináší mi radost. Baví mě děti učit něco nového. Mám řadu let praxe na různých školách a mí žáci jsou už lékaři, vědci, umělci .Chovám pejska a ráda cestuji a poznávám tak nová místa a kulturu obyvatel.

 

bathija

Sahil Bathija

Ahoj vespolek!
Jmenuji se Sahil Bathija a přestože jsem oficiálně občanem České republiky, pocházím stejně jako celá moje rodina z Indie. Studoval jsem na univerzitě ve Velké Británii a mám titul z oboru podmořské biologie a zoologie.

Před nástupem do Anglofonní školy jsem pracoval jako asistent učitele a administrativní pracovník v jednom předškolním zařízení, kde jsem vedl kroužky sportu a další lekce pro děti ve věku 4 až 6 let.

Ve svém volném čase rád cestuji, posiluji a hraji kriket. Moc rád pracuji s dětmi a těší mě, když u nich mohu pozorovat, jak rychle se ve svých znalostech zlepšují. Základem je, aby děti výuka bavila a do školy chodili rády!

Ing. Katarína Dvořáková

Ahoj, zdravím všechny rodiče i žáky. Jak už si podle jména můžete všimnout, tak pocházím ze Slovenska, konkrétně z Vranova nad Topľou. Vystudovala jsem tam ekonomickou školu a v roce 2008 odstátnicovala na Slovenské poľnohospodárske univerzite.

Od roku 2015 jsem předsedkyní správní rady právnické osoby provozující činnost školy. Vždycky mě ale lákalo učení, proto jsem v roce 2018 absolvovala kurz asistenta pedagoga a na naší škole začala tuto funkci vykonávat. V současnosti podporuji žáky při výuce českého jazyka, matematiky, prvouky a dalších předmětů.

Máte jakýkoliv dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

JUDR. MGR. ZDENĚK DVOŘÁK, PH.D

Zdravím vás! Jmenuji se Zdeněk Dvořák a jsem ředitelem naší malé školy. Vystudoval jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a následně absolvoval obor psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity. Aktuálně studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy obor učitelství pro 1. stupeň, abych nabral další zkušenosti a získal lepší vhled do práce pedagogů. Mám za sebou i dvouleté studium na univerzitě ve Walesu. Od roku 2008 jsem pracoval v zahraniční nadnárodní společnosti a byl jsem v každodenním kontaktu se zahraničními kolegy.

Původně jsem přemýšlel, jestli se nepřestěhuji kvůli práci i lepším možnostem vzdělání pro své dva syny do Velké Británie. Nakonec jsem se ale rozhodl zůstat a měl jsem tedy prostor založit naši Anglofonní základní školu. Díky vystudovanému oboru psychologie mám zájem o vzdělávání, praxe v právu mi zase usnadnila práci v administrativně-právních náležitostech týkajících se založení a chodu školy.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Adresa: Janského 2189/18, Stodůlky, 155 00 Praha 5

Email: skola@anglozs.cz

REDIZO: 691 008 345

IČ: 04 303 881

 

Ředitel školy: JUDr. Mgr. Zdeněk Dvořák, Ph.D.

Email: zdenek.dvorak@anglozs.cz

Telefon: +420 603 392 392

Zřizovatel školy: Anglofonní základní škola, z.ú., vedená u Městského soudu v Praze pod sp. zn. U, vložka 268

IČ: 04 303 881

ID datové schránky: s4s9nb8

Kudy k nám

Dostupnost městskou hromadnou dopravou - linkou č. 142 ze stanice Nové Butovice (metro B) či linkou č. 137 ze stanice Luka (metro B) na autobusovou zastávku Malá Ohrada.