ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA
EDUCATION FOR A BRIGHT FUTURE

UČITELÉ

 

 

Alexandria Vogl2

Alexandria Vogl

Ahoj! Jsem Alexandria Vogl, pocházím ze slunečné Kalifornie ve Spojených státech a jsem jedinou anglickou rodilou mluvčí na naší škole :-). Absolvovala jsem bakalářské stadium v humanitních vědách se zvláštním zaměřením na angličtinu, dějiny a dějiny umění. Kromě toho mám magisterský titul v řízení vysokých škol.

V České republice jsem od roku 2018 a v průběhu prvního roku jsem pracovala jako vedoucí učitelka v předškolním zařízení a vedla odpolední vyučování angličtiny pro děti ve věku 6-13 let. Před svým příchodem do České republiky jsem pracovala na americké univerzitě, vyučovala úvodní kurz a působila jako akademický poradce. Vzdělávání bylo vždy důležitou součástí mého života a něco, na co kladu velký důraz.

Pro práci s dětmi jsem nadšená a doufám, že ze školy udělám místo, na které se budou děti v mé třídě každý den těšit. Ve svém volném čase ráda poznávám Prahu, chodím na túry a navštěvuji místní muzea. S velkým nadšením se snažím jako pedagog profesně růst a vštěpovat mým žákům lásku k učení!

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kate Tremewan 

Kate Tremewan

Zdravím vás! Mé jméno je Kate, pocházím stejně jako Alex z Kalifornie ve Spojených státech a jsem další z rodilých mluvčí v Anglofonní základní škole. Odmala žiju tak trochu kočovný život, jelikož jsem nevyrůstala na jednom místě a často se stěhovala. Nasbírala jsem ale díky tomu skvělé zkušenosti, které můžu při své práci učitelky zužitkovat. V tomto oboru mám také certifikát pro výuku angličtiny a cizích jazyků.

V Praze jsem od roku 2017. Pracovala jsem jako učitelka ve školce a také na prvním stupni základní školy. Ráda vyprávím příběhy a preferuji kreativní styl výuky, který dětí baví a rozvíjí jejich myšlení.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Emily Daniel 

Emily Daniel

Ahoj, jmenuji se Emily a jsem původem z Velké Británie. Mám bakalářský titul z oboru film, média a historie. Moc ráda pracuji s dětmi, působila jsem jako Au Pairka české rodiny v Praze, takže rozumím základům češtiny.

Ve volném čase ráda maluji, vyšívám, cvičím jógu a věnuji se osobnímu rozvoji. Jsem také hudebně založená: složila jsem prestižní zkoušky ze hry na flétnu, klavír i teorii hudby. Líbí se mi na Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze, kam chodím malovat nebo posedět s kamarády. Práce s dětmi mě vždy nabíjela energií. Jsem přesvědčená, že nás děti mohou naučit o nás samotných a okolním světě spoustu užitečných věcí. 

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Nicholas Doyon

Nicholas Doyon

Zdravíčko! Jmenuji se Nicholas, zkráceně Nick, a pocházím z Rhode Island, což je nejmenší stát v USA. Sedm let jsem se živil jako učil v San Antoniu, než jsem se přestěhoval do České republiky a začal zde trénovat basketbal. Během prvního roku trénování jsem se zaměřil také na výuku angličtiny. Připravoval jsem na zkoušky studenty ve věku 19 až 21 let.

Miluju cestování, byl jsem již v 35 zemích a 26 státech Ameriky, přičemž se mi nejvíce líbilo v Panamě a na ostrovech v Řecku. Doma mám 300 litrové akvárium, které mi pomáhá relaxovat :-)

S přítelkyní provozujeme letní anglické tábory ve vesnici poblíž Hradce Králové, kde vyučujeme 50 dětí ve věku mezi 5 a 12 lety. V budoucnu bychom si rádi otevřeli kemp také v Krkonoších. Razím heslo, že učení je hlavně zábava. A snažím se ho dodržovat! 

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Lenka Staňková

Lenka Staňková

Ahoj, jmenuji se Lenka Staňková. Pocházím z kraje blanických rytířů.  Učitelství pro 1. stupeň ZŠ jsem vystudovala v Plzni. Po studiu jsem odešla do Prahy, kde jsem v průběhu tří let vyučovala na základních školách.

Vyučovala jsem všechny základní prvostupňové předměty. Byla jsem třídní učitelkou. Učila jsem v klasických, i Montessori třídách. Z obou forem výuky se snažím využít to nejlepší. Mezi moje koníčky patřila stavba únikových her pro děti. Dále mě velmi baví plavání, turistika, hudba a četba. Přeji všem žákům, aby se jim ve škole líbilo a naučili se vše potřebné pro svou další úspěšnou cestu životem.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Barbora Hilská

Barbora Hilská

Ahoj!

Moje jméno je Barbora Hilská, pocházím z Prahy, a tento školní rok je můj první v Anglofonní základní škole! Vystudovala jsem obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, poslední čtyři roky jsem působila na státní základní škole jako vychovatelka a učitelka 1. stupně. 

Práce s dětmi mě baví a naplňuje, a hodlám se v tomto směru dál rozvíjet a vzdělávat.

Mezi mé volnočasové aktivity patří hudba, zpěv, divadlo, četba, výtvarné umění, a mnoho dalších aktivit. Co se hudby a zpěvu týče, působím jako vokalistka v kapele, mám za sebou osm let studia sólového zpěvu a pár úspěchů na různých hudebních soutěžích. 

Máte jakýkoliv dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Katarína Dvořáková

Ahoj, zdravím všechny rodiče i žáky. Jak už si podle jména můžete všimnout, tak pocházím ze Slovenska, konkrétně z Vranova nad Topľou. Vystudovala jsem tam ekonomickou školu a v roce 2008 odstátnicovala na Slovenské poľnohospodárske univerzite.

Od roku 2015 jsem předsedkyní správní rady právnické osoby provozující činnost školy. Vždycky mě ale lákalo učení, proto jsem v roce 2018 absolvovala kurz asistenta pedagoga a na naší škole začala tuto funkci vykonávat. V současnosti podporuji žáky při výuce českého jazyka, matematiky, prvouky a dalších předmětů.

Máte jakýkoliv dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Mgr. NIKOLAJ HLADÍK

Ahoj všem, jmenuji se Nikolaj Hladík a jsem jedním z ředitelů školy. Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu v Hradci Králové a absolvoval Managerské studium pro vedoucí pracovníky na Pedagogické fakultě v Praze. Sám jsem začínal jako učitel, především matematiky a fyziky.

K angličtině mám blízký vztah, neboť se moje dcera provdala do Velké Británie, kde vyrůstá i můj vnuk :-). Celoživotní práci s dětmi, vedení pedagogů a řízení školy se snažím zužitkovat i na naší AngloZŠ.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  

 

 

 

 

JUDR. MGR. ZDENĚK DVOŘÁK, PH.D

Zdravím vás! Jmenuji se Zdeněk Dvořák a jsem ředitelem naší malé školy. Vystudoval jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a následně absolvoval obor psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity. Mám za sebou i dvouleté studium na univerzitě ve Walesu. Od roku 2008 jsem pracoval v zahraniční nadnárodní společnosti a byl jsem v každodenním kontaktu se zahraničními kolegy.

S rodinou jsme přemýšleli, jestli se nepřestěhujeme kvůli práci i lepším možnostem vzdělání pro naše dva syny do Velké Británie. Nakonec jsme se ale rozhodli zůstat a já jsem měl tedy prostor založit naši Anglofonní základní školu. Díky vystudovanému oboru psychologie mám zájem o vzdělávání, praxe v právu mi zase usnadnila práci v administrativně-právních náležitostech týkajících se založení a chodu školy.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Adresa: Janského 2189/18, Stodůlky, 155 00 Praha 5

Email: skola@anglozs.cz

REDIZO: 691 008 345

IČ: 04 303 881

Ředitel školy: Mgr. Nikolaj Hladík

Email: nikolaj.hladik@anglozs.cz

Telefon: +420 603 416 073

Zřizovatel školy: Anglofonní základní škola, z.ú., vedená u Městského soudu v Praze pod sp. zn. U, vložka 268

IČ: 04 303 881

ID datové schránky: s4s9nb8

Ředitel zřizovatele: JUDr. Mgr. Zdeněk Dvořák, Ph.D.

Email: zdenek.dvorak@anglozs.cz

Telefon: +420 603 392 392

 

Kudy k nám

Dostupnost městskou hromadnou dopravou - linkou č. 142 ze stanice Nové Butovice (metro B) či linkou č. 137 ze stanice Luka (metro B) na autobusovou zastávku Malá Ohrada.